Library
Een library is een hoeveelheid functies die iemand heeft geschreven en in een mooi pakket heeft verpakt. Dit pakket functies kun je opnemen in je project. Je hoeft het dan niet meer zelf te schrijven. Dat mag natuurlijk. En dat kan ook. Maar vaak is het handig om gewoon libraries te gebruiken. Deze zijn al bedacht, geschreven, getest en dus vaak van goede kwaliteit.
Bijvoorbeeld voor project #9 (4 digits 7-segment LED display) gebruiken we de SevSeg library. Deze staat op
https://github.com/DeanIsMe/SevSeg
GitHub
De link hierboven gaat naar GitHub. Dit is een systeem / database met volop gratis te gebruiken code. Rechtsboven in de pagina staat een groene
Code
knop. Als je die openklikt, dan zie je een optie om
Download ZIP
uit te voeren. Klik deze optie aan. De library zal worden gedownload.
Library in Arduino laden
De handigste manier is om de ZIP meteen te laden met behulp van de IDE. Klik daarvoor binnen de Arduino IDE op
Sketch
en dan op
Include library
. Hieronder staat een optie
Add .ZIP library
. Klik deze aan.
Als je dit submenu nu nogmaals zal openen, dan zul je zien dat sevseg er opeens in staat. Als je deze nu aanklikt, dan zal Sevseg vanzelf in je code geinclude. Met de juiste spelling etc. Dit kun je voortaan in al je projecten gebruiken. Je hoeft een library dus maar een keer te installeren.
#include <SevSeg.h>
Handmatig installeren
Ik weet niet waarom, maar wellicht wil je een library handmatig installeren. Dat kan ook gewoon. Op MacOs kun je onderstaande stappen volgen. Windows zal wel een eigen manier hebben bedacht, met heel veen registry problemen, geen idee.
Even belangrijk, bij het handmatig installeren mag de IDE niet lopen. Deze moet je eerst helemaal afsluiten. De IDE leest namelijk de libraries enkel bij opstarten.
Meer info op www.arduino.cc/ onder en/Guide/Libraries.
Aanroepen
De library is nu gekopierd en dus kan de IDE worden gestart. In de sketch kan de library nu worden aangeroepen met het include commando (let op het hekje ervoor!)
#include "SevSeg.h"
Het is een goed gebruik en zelfs vaak nodig om de libraries helemaal bovenin de sketch te includen.